سینا و دیگران

Everything

Thursday, March 23, 2006

جن گيری اميلی رز

تو اين تعطيلات به لطف برو بچ کلی فيلم رسيده دستم که اکثرا جديد و مطرح هستند.سعی ميکنم هر کدوم و که ديدم يه توضيحی راجبش بدم.
---
The Exorcism of Emily Rose
جن گيری اميلی رز
---
---
کارگردان : Scott Derrickson
مدت فيلم : 119 دقيقه
رده سنی : 13 سال به بالا
-
---
---
خيلی خلاصه بخوام بگم ، اين فيلم يکی از معدود فيلم ها يا شايد تنها فيلمی بود که بعد از فيلم جن گير تونست من و بترسونه.فيلم های جديد حالا به دليل کمبود موضوع يا استفاده خيلی زياد ازجلوه های ويژه يجورايی به نظر من مصنوعی هستند و آدم بيشتر سرگرم ميشه تا اينکه بترسه.ولی اين فيلم با توجه به اينکه بر اساس يک داستان واقعی هم ساخته شده تا حدودی حس ترس و به آدم القا ميکنه. داستان بر اساس واقعه اي که در سال 1970 در آلمان برای دختری بنام Anneliese Michel اتفاق افتاده نوشته شده و اينطوری که من شنيدم حدود 2 سال وقت صرف شده تا اجازه ساخت اين فيلم توسط واتيکان صادر بشه.
داستان فيلم از اين قراره که دختری به نام اميلی رز مورد حمله های وحشتناک جسمی و روحی قرار ميگيره که منشا اونها معلوم نيست.پزشکان دليل اين حمله هارو صرع و جنون تشخيص ميدن..در حالی که کشيشی بنام پدر مور و البته خود اميلی اين حملات و نتيجه ورود شياطين به بدن اون ميدونن.در نتيجه پدر مور مراسم جن گيری رو انجام ميده شکست ميخوره و اميلی رز کشته ميشه. جامعه و کليسا پدر مور رو در کشته شدن اميلی مقصر ميدونن و عقيده دارن قطع درمان پزشکی اون باعث مرگش شده و رای به محاکمه پدر مور میدن.وکيلی به نام ارين برونر که شخصی بی دين و بی اعتقاده وظيفه دفاع از پدر مور رو به عهده ميگيره و ادامه داستان..
بيشتر زمان فيلم در دادگاه ميگزره و اتفاقات از قول پدر مور و ديگر شاهد ها بيان ميشه .بازی ها و البته جلوه های ويژه واقعا عاليه و فضای فيلم بخوبی ترس رو القا ميکنه .شهره آقداشلو در اين فيلم نقش دکتر آدانی يک متخصص در ضمينه جن گيری و جنبه های پزشکی اون رو ايفا ميکنه و بازيش با توجه به زمان خيلی کمی که تو فيلم داره خيلی به چشم نميآد.
در کل فيلم يکی از بهترين فيلم هايی بود که اين چند وقت ديده بودم و پيشنهاد ميکنم حتماً ببينين.
-

3 Comments:

Anonymous pouyan said...

مرسی از لینکت

لینک شما را به وبلاگ اضافه کردم

شاد باشی در سال جدید

8:59 PM  
Anonymous Anonymous said...

Wonderful and informative web site. I used information from that site its great. Southern michigan bank and trust merchant account cartridge dell inkjet printer

3:27 PM  
Anonymous Anonymous said...

Best regards from NY! »

12:51 PM  

Post a Comment

<< Home