سینا و دیگران

Everything

Monday, November 28, 2005

شارژر هندلی برای موبايل


قديمي‌ها از سيستم هندلي‌ براي امورات زيادي استفاده مي‌كردند، مثلا" روشن كردن اتومبيل يا بالا كشيدن سطل آب از چاه يا براي نمايش فيلم .....
گرچه برق جاي همه اين حركت‌هاي چرخشي را گرفت، اما هنوز هم دستگاه‌هايي براي مواقع بي‌برقي ساخته مي‌شود مثلا وقتي وسط يك بيابان گير افتاده‌ايد و اتفاقا شارژ موبايلتان هم تمام شده لازم است با جايي تماس بگيريد. آن موقع شارژ هندلي مي‌تواند شما را نجات دهد.
به‌تازگي دستگاه كوچكي به بازار (ایران) عرضه شده كه به‌دليل بي‌نام و نشان بودن آنقدرها در بين استفاده كنندگان از موبايل جا نيفتاده است و خيلي‌ها آشنايي زيادي با آن ندارند و يا به آن اعتماد نمي‌كنند.
دستگاهي كه با حركت چرخشي دسته كوچك آن دور محور خودش قابليت توليد برق با ولتاژ ضعيفی براي موبايل‌ها را دارد.
البته هنوز اين دستگاه 3500توماني فراگير نشده است و جز در بازار كامپيوتر رضا و چند بازار محدود ديگر آنقدرها دم دست نيست و جالب اينجاست كه تنها يك مدل از اين دستگاه شارژر هندلي در بازار موجود است كه آن هم احتمالا" محصول كشور چين است.
شارژر هندلي ۵ فیش ورودي براي مدل‌هاي مختلف گوشي دارد (سامسونگ، نوكيا، سوني اريكسون، ساژم و زيمنس) و يك سيم رابط كه كار را براي شارژ كردن گوشي‌ها راحت مي‌كند.
كافي است ۳ دقيقه دسته(هندل) اين شارژر را بچرخانيد تا موبايل شما به اندازه پنج دقيقه قابليت استفاده داشته باشد.
در ضمن زياد چرخاندن گردونه اين شارژر باعث داغ شدن اين شارژر مي‌شود ٬ ضمن اينكه در صورت زياد چرخاندن دسته آن ، سيستم اين شارژر داغ مي‌كند و امكان دارد دود از آن بلند شود!
پس در هنگام مصرف نكات ايمني را رعايت كنيد.
يكي از مشكلات اساسي اين مدل شارژر در سر و صداي زياد آن است كه شما در هنگام چرخاندن دسته آن ممكن است اطرافيانتان را كمي آزرده كنيد.
ولي از مزيت‌هاي اين شارژر اندازه كوچك آن است كه در مسافرت كمك حال خوبي براي شما خواهد بود.
اما دارندگان گوشي‌هاي زيمنس خيلي اميدوار نباشند چرا كه به دليل طراحي بد فیش ورودي زيمنس در اين شارژرهاي دستي‌ عملا به‌كارگيري اين دستگاه براي گوشي‌هاي زيمنس غير ممكن است.
---
منبع : وبلاگ ناتمام

0 Comments:

Post a Comment

<< Home