سینا و دیگران

Everything

Thursday, August 25, 2005

موتورهای جستجوی متخصص

حتماً سر و کار شما هم برای پيدا کردن موضوعی خاص در اينترنت به موتور های جستجو افتاده است .رقابت بين اين موتور ها که ميشه اون رو جنگ جهانی اينترنتی سال های اخير دونست باعث شده که کيفيت اون هاهم روز به روز بهتر بشه.و در صدر اون ها گوگل با سرعتی باور نکردنی در حال پيشرفته و مطمئنا خيلی از ماروزانه چندين بار از طريق اون مطالب مورد نظرمون رو جستجو ميکنيم.
اما نکته اي که بيشتر مردم نميدونن اينه که موتور های جستجوی کمتر معروف و بی ادايی هستند که ميتونن کار جستجو رو در مواردی خاص بسيار سريع تر کنند..در واقع تصور کنين که شما دنبال يه کتاب هستين و برای پيدا کردن اون و خريدش به يک سوپر مارکت ميرين که هيچ نظم خاصی نداره و در اون همه چی پيدا ميشه..مثلاً ميوه،،لوازم خانگی و از جمله کتاب .مسلما پيدا کردن کتاب در اينجا خيلی بيشتر طول ميکشه تا اينکه به يک کتابفروشی برين و ببينين کتاب رو داره يا نه .موتور هايی مثل گوگل با تمام قدرتی که دارند مثل اون سوپر مارکت ميمونن..مثلاً شما کلمه اي راجع به پزشکی رو جستجو ميکنين اما ممکنه اين کلمه در هر سايتی باشه و نه الزاما يک سايت پزشکی.چون مطالب در اين موتور ها دسته بندی نشدند..و بنابرين شما مجبورين که در همه اين سايت ها بگردين تا برسين به مطلبی که می خواستين..اما هدف من اينجا اينه که اون کتاب فروشی رو به شما نشون بدم.يعنی موتور های جستجويی رو معرفی کنم که خاص يک موضوع هستند و جستجويی که انجام ميدن فقط در موردی هست که در اون تخصص دارند
------------
پزشکی
---
-
اگر به دنبال اطلاعاتی مربوط به يک داروی خاص می گردين حتماً به Rxlist سری بزنين،چون تقريباً در مورد تمام داروهايی که وجود دارند،اطلاعاتی را دارد و هر چند روز يکبار هم بروز می شود.
****
-
در اين ضمينه سايت Medsite هم بسيار جالب توجه هست..در اين سايت،ساير سايت های پزشکی دسته بندی و مرور شده اند..و شما ميتونين کلمه يا عبارتی رو وارد کنين و فهرستی شامل کليه سايت هايی که می توانيد عبارت مورد نظرتان را در آن ها پيدا کنين به دست بیارین..ضمناً Medsite به تمامی اين سايت ها مطابق با محتويتشان امتياز داده است.
****
-
اين هم وب سايت وطنی..پايگاه اطلاع رسانی پزشکان ايران..که در اون اطلاعات خوبی در ضمينه بسياری از بيماریها و داروها پيدا ميشه.
*****************
سرگرمی و نمايش
---
-
اگر به دنبال موسيقی،فيلم يا تصاوير می گرديد،سری به Scour net بزنيد. در اين موتور می توانيد در موارد ذکر شده جستجو کنيد و فهرستی از فايل هايی که مطابق خواسته تان هستند،دريافت کنيد.در کنار نام فايل می توانيد آدرس سايتی که فايل به آن تعلق دارند را ببينيد..البته برای استفاده از فايل نيازی به رفتن به سايت اون نيست..کافی است روی نام فايل کليک کنيد تا برايتان پخش شود.
****
-
برای جستجو در مورد صنعت موسيقی،سری به UBL بزنيد..در اين موتور می توانيد جستجو هايی را در مورد موسيقی دانان،ايستگاه های راديويی،اخبار دنيای موسيقی و مواردی از اين قبيل انجام دهيد.
****
-
اين سايت يک موتور جستجو نيست..اما بنا به شعار خودش کاملترين مرجع در ضمينه فيلم سازی است .در اين سايت می توانيد کامل ترين اطلاعات رو در مورد هر فيلم يا بازيگری که بخواين به دست بيارين. حتی چند فيلم ايرانی هم در آرشيو اين سايت وجود داره..همچنين ميتونين امتيازی که بقيه به فيلم دادن و نقد هايی که نوشتن رو ببينيد.
****
-
اين موتور جستجو مخصوص تصاويره..کافی است موضوعی را که ميخواهيد به موتور بگوييد تا تصاوير فراوانی را همراه با اطلاعات دقيق دريافت کنيد.
************************************
خودرو
---
-
اگر شما هم خوره ماشين هستين سری به Cartimes بزنيد..انواع و اقسام اطلاعات در مورد خودرها،صنعت خودروسازی ,ورزش های مربوطه،اخبار و اتفاقات جديد و حتی قيمت های خريد خودروهای مختلف در اين سايت پيدا می شود.
****
-
اين سايت ربطی به بحث نداره ولی در اون ميتونين زيباترين تصاوير و BackGround ها رو در ضمينه ماشين پيد کنيد.
***************************
علوم
---
-
در اين موتور ميتونين راجع به انواع علوم اطلاعات کاملی به دست بيارين.
****
-
علاقه مندان به دانش های زيست شناسی،انسان شناسی و باستان شناسی ميتونن در اين موتوردر بيش ازيک ميليون صفحه جستجو
کنند
***************************
متفرقه
---
-
مخصوص علاقه مندان به هنر.
****
-
دوست داران اخبار دسته اول ميتونن از اين موتور که از 300 منبع در سطح جهان تغزيه ميشه استفاده کنن.
****
-
مخصوص جستجوی تصاوير زنده.
****
-
علاقه مندان به سرو صدا،سری بزنن تا بتونن انواع و اقسام صداهای هنجار و ناهنجار رو گوش بدن.
****
-
-
برای پيدا کردن بيوگرافی
****
-
برای پيدا کردن مدارس و دانشگاه ها
****
-
برای جستجوی گمشده ها!!!
****************************
-
-
و در آخر برای پيدا کردن اطلاعاتی در مورد موتور های جستجو از اين دو موتور جستجو!! استفاده کنيد.
****************************
منبع: مجله کامپيوتر + کمی دستکاری و گند زدن از طرف خودم!

5 Comments:

Blogger Mehrdad said...

ایول
کارت درسته

6:53 PM  
Blogger Mehrdad said...

با لینکدونیت هم خیلی حال کردم

6:54 PM  
Anonymous عماد.ح said...

سلام
خیلی جالب و مفید بود

6:37 AM  
Anonymous hamid said...

آينده از آن کسانی است که امروز تجارت الکترونيک را جدی بگيرند.

سلام دوست عزيز ما براي كسب درآمد از اينترنت محيطي شفاف و ساده برايتان مهيا نموده ايم .....خسته نباشين ...مطالب جالب و جديدي رو در مورد تنها راه(( قانوني ))کسب درآمد از اينترنت در (ايران ) توسط يک سايت فرهنگي و3شرکت بزرگ ايراني باحمايت کليه بانکهاي سيستم طرح شتاب..... که موفق به راه اندازي سيستم بازاريابي شبکه اي جالبي شده اند....و شماميتوانيد از هر نظر به آن اطمينان داشته باشيد ...را نوشته ام......
حال اين امکان براي شما فراهم شده ، آن هم از طريق يک مشارکت عادلانه و در داخل ايران عزیز.. من به شما عزيزان توصيه مي کنم مطالب وبلاگم را تا به آخر با دقت مطالعه نماييد.واز مزایای بی نظیر آن برخوردار شوید...
ارسال رايگان كليه محصولات فعلی سايت برای همه اعضای ويژه ....
5 تا 15 درصد تخفيف در محصولات داخلی سايت(كتاب، سی دی و كارت اينترنت و کارت تلفن).
10 تا 20 درصد تخفيف در فروش كتب خارجی با دلار 220 تومان
ارائه يك آريا كارت بنام شما با اعتبار يك ساله(قابل تمديد برای سالهای متوالی)، به عنوان يك كارت اعتباری داخلی با استانداردهای بين المللی
ارائه مستر کارت به اعضا در آینده ای نزدیک و..............
امکان کسب درامدی بسیار عالی و بی نظیر برای شما تا سقف .....

فرصتهاي مناسب در زندگي به ندرت پيش ميايند.....شانسي که شايد ديگر سراغ شما نيايد!!!!!! با بهترين آرزوها...
www.emoney.mihanblog.com

9:37 PM  
Anonymous Business said...

Hi Blogger,

Most of the info you provide is new to me... I shall bookmark this now! I hope to see more new info so I be able to
read and learn something daily! Thanks!

Regards,
ways to make money online

11:23 PM  

Post a Comment

<< Home