سینا و دیگران

Everything

Sunday, January 30, 2005

کنسرت مهران مدیری

شنبه 10 بهمن-ساعت 9:30 سالن میلاد
هر کی ميشنوه کنسرت مهران مديری ، اولين چيزی که مياد تو ذهنش اينه که با بامشاد رفتن رو صحنه و بی وفايی خوندن..البته اين چند وقت انقدر از اين شايئه ها هم بوده که حقم دارن..حتی موقعیکه من رفته بودم بليت بگيرم 2 تا خانم داشتن با پوزخند پوستر رو نگاه ميکردن و به مسئول اونجا ميگفتن آقا اين چی ميخونه ، مگه اصلاً ميخونه و اينا..البته اکثر ملت نميدونن که چند سال پيش مهران مديری يه آلبوم به اسم از روی سادگی منتشر کرده . و اتفاقا کار بدی هم نبود و نشون داد که صداش بد نيست..ولی به قول خودش تو زمان و شرايط خوبی بيرون نيومد و فروش نکرد.
---
کنسرت قرار بود ساعت 9:30 شروع بشه که چون بی ادبيه اگه سر وقت باشه با يه ربع تاخير شروع شد. اول گروه يه به اصطلاح introزدن و پرده کنار رفت و مهران مديری اومد روی سن.اولين چيزی که به چشم ميومد لباسش بود که خيلی راحت و ساده بود نرفته بود مثلاً يه کت شلوار خفن بپوشه و ميشه گفت جزو معدود کسايیه که چهرش با اون چيزی که تو تلويزیون مي بينی هيچ فرقی نداره..بعد از خوشامد گويی و اينا کسرت شروع شد و خيلی زود مشخس شد که اين گروه يه کمکی به صدای مهران مديری می چربه.البته نميشد گفت صدای خوبی نداره..ولی مشکلش اين بود که صداش قدرت نداشت ويه جاهايی کاملاً گم ميشد تو آهنگ و فقط يه زمزمه شنيده ميشد..ولی در کل ميتونم بگم آهنگا, شعرا و گروه عالی بودن..مخصوصاً من از آهنگ جوونی خيلی خوشم اومد که قبلش مهران گفت که باهاش همکاری کنن و يه بيتش و باهاش بخونن..اين آهنگ يبار ديگه هم آخر برنامه اجرا شد البته به درخواست مردم..آخرين اهنگی که تو قسمت اول اجرا شد اسمش رقص ايرانی بود که زيادم به اسمش ربط نداشت و بعد رفت برای استراحت..شروع قسمت دوم با آهنگ آره- بارون مياومد بود که با ستار و پيانو اجرا شد و نشون داد که صداشو برای قسمت دوم نگه داشته ..چون تو اين قسمت صداش واضحتر بود کلاً. آهنگ بعدی نفرين بود که 2 3 بيت بيشتر نداشت و بعد اون مهران از صحنه رفت کنار تا به قول خودش گروه هنرنمايی کنن که انصافا هم بی راه نگفته بود..تو اين قسمت که نقطه عطف کنسرت بود نوبت تکنوازی نوازنده ها بود که حرف نداشت..مخوصصا کار همايون نسيری و البته بابک رياحی پور, که تا اين قسمت ظاهراً کسی نديده بودش و وقتی نور و دوربين رفت روش زمزمه ملت که بهم ميگفتن بابک رياحی پوره شنيده ميشد.. غير از ترانه جوونی که يبار ديگه هم خونده شد آخرين آهنگ ايران بود که با يه دکلمه شروع شد و اينهم جزو بهترين کارا بود .
در کل ميشه گفت آهنگ ها ترانه ها و گروه عالی بودن و صدای مهران مديری هم هرچند يه مشکلاتی داره ولی با توجه به اينکه نميشه گفت خواننده حرفيه و اولين باری بود که زنده اجرا ميکرد به نظر من خوب بود.
---
در حاشيه :
مهران مديری تقريباً هر بيتی که ميخوند يه قلوب آب ميخورد..بعده آهنگ اولم خودش خندش گرفت و به ملت گفت : منم از خوانندگی فقط آب خوردنشو ياد گرفتم .!!! اينم نفهميدم چرا موقع خوندن با يه دست ميکرفون و ميگرفت و با اون يکی دست پايه ميکرفنو يکی نبود اونجا بهش بگه اين پايه واسه اينه که ديگه نگه نداری؟
اين اشخاص هم رؤيت شدن : شقايق دهقان. پيمان و مهراب قاسمخانی که اينا رديف جلويی ما بودن ورديف ما البته 26 بود .سعيد پير دوست که وسط کنسرت پاشد گلش و گذاشت جلوی سنو ملتم کلی بهش حال داد ن . ساعد هدايتی. محمد رضا هدايتی. اينم اسمش يادم نيست : همين که تو کمربند ها ميگه انا مايه دار هم بود.
اينا هم پشته ميکروفن گفتن هستن که البته من نديدم: رامبد جوان. پانته ا بهرام. ويشکا آسايش و يه عده ديگه . يه چيز جالب موقع اعلام مهمونا این بود که گفت شقايق فراهانی. و اسمی از شقايق دهقان نبرد حالا نميدونم شقايق فراهانی هم بوده و اسمه اين يکی و نگفتن يا اشتباه شده ! ملتم که ماشالا انواع القابی که ميدونستن به کار ميبردن برای اين بازيگرا . نصفه کسايی که ميومدن از شقايق دهقان امضاء بگيرن ميگفتن ياسمن جون!! . يکی که پشته من بود تا اينا اومدن داد زد زنه داوود برره !! از اين شقايق دهقان هم خيلی خوشم اومد بر عکس خيلی از اين بازيگرا خيلی خونگرم وخوش برخورد بود . خيلی راحت امضا ميداد. بچه هارو بغل ميکرد عکس ميگرفت و خلاصه اصلاً خودشو نميگرفت . همشم يا داشت مي خنديد يا حرف ميزد. يه چند نفری هم تيکه های نافرم مينداختن که يدفعه شو پدر پيمان قاسمخانی ديگه شاکی شد و گفت بابا اينا هنرمندای مملکتن نگين اينطوری.
---
عکس های کنسرت رو اینجا ببینین.

2 Comments:

Anonymous Anonymous said...

I must say that without some of the information you have, would my computer be filled with spyware. I'm always looking for more information about detector spyware and I have bookmarked your blog among the must visit resources!

Keep the good work up!
More info about detector spyware here.

2:18 AM  
Blogger Rainman said...

You are running a clean pc? Find out at my free spyware download related page.

10:05 PM  

Post a Comment

<< Home